Pjetërqi i Epërm

fshat në Kosovë

Pjetërq i Epërm është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pjetërsh i Epërm.

Pjetërq i Epërm
Pjetërsh i Epërm
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto