Përçevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Përçetë.

Përçevë
Përçetë
Fshat
Vendndodhja
Përçevë is located in Kosova
Përçevë
Përçevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 4″ Veri

20° 37′ 59″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto