Grabcë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Grabos.

Grabcë
Grabos
Fshat
Vendndodhja
Grabcë is located in Kosova
Grabcë
Grabcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 41″ Veri

20° 37′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto