Çeskovë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çeskaj.

Çeskovë
Çeskaj
Fshat
Vendndodhja
Çeskovë is located in Kosova
Çeskovë
Çeskovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 37″ Veri

20° 31′ 37″ Lindje

DemografiaRedakto

Në Çeskovë familja Morina e familja Berisha

Fshati Çeskovë është nder fshatrat me te vjetra të Lugut te Baranit

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto