Çeskovë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çeskaj.

Çeskovë
Çeskaj
Fshat

Demografia Redakto

Në Çeskovë familja Morina e familja Berisha

Fshati Çeskovë është nder fshatrat me te vjetra të Lugut te Baranit

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto