Sferkë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sukë e Gashit.

Sferkë
Sukë e Gashit
Fshat
Vendndodhja
Sferkë is located in Kosova
Sferkë
Sferkë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 531 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 32′ 40″ Veri

20° 36′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto