Gllarevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qëndresë.

Gllarevë
Qëndresë
Fshat
Vendndodhja
Gllarevë is located in Kosova
Gllarevë
Gllarevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 30″ Veri

20° 40′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto