Çupevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Çypevë.

Çupevë
Çypevë
Fshat
Vendndodhja
Çupevë is located in Kosova
Çupevë
Çupevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 20″ Veri

20° 34′ 7″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto