Pjetërqi i Poshtëm

fshat në Kosovë

Pjetërq i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Pjetërsh i Poshtëm.

Pjetërq i Poshtëm
Pjetërsh i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Pjetërq i Poshtëm is located in Kosova
Pjetërq i Poshtëm
Pjetërq i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Leshanit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 45″ Veri

20° 30′ 8″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto