Jashanicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bardhaj.

Jashanicë
Bardhaj
Fshat
Vendndodhja
Jashanicë is located in Kosova
Jashanicë
Jashanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 521 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 0″ Veri

20° 38′ 50″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto