Deiq është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Dejëzë dhe Dejë.

Deiq
Dejë
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto