Deiq është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Dejëzë dhe Dejë.

Deiq
Dejë
Fshat
Vendndodhja
Deiq is located in Kosova
Deiq
Deiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 371 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 41″ Veri

20° 33′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto