Leskoci (Klinë)

fshat në Kosovë

Leskoc është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shëngjon.

Leskoc
Fshat
Vendndodhja
Leskoc is located in Kosova
Leskoc
Leskoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 1″ Veri

20° 35′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto