Dranashiqi

fshat në Kosovë

Dranashiq është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dranash.

Dranashiq
Dranash
Fshat
Vendndodhja
Dranashiq is located in Kosova
Dranashiq
Dranashiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 17″ Veri

20° 35′ 4″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto