Dërsnik është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dersnik.

Dërsnik
Dersnik
Fshat
Vendndodhja
Dërsnik is located in Kosova
Dërsnik
Dërsnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 555 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 22″ Veri

20° 36′ 3″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto