Zllakuqani (Klinë)

fshat në Kosovë

Zllakuqan është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Zallkuq.

Zllakuqan
Zallkuq
Fshat
Vendndodhja
Zllakuqan is located in Kosova
Zllakuqan
Zllakuqan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 40″ Veri

20° 32′ 24″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto