Dollovë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Drinas dhe Drinor.

Dollovë
Drinor
Fshat
Vendndodhja
Dollovë is located in Kosova
Dollovë
Dollovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 56″ Veri

20° 33′ 40″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto