Bërkovë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Topiaj.

Bërkovë
Topiaj
Fshat
Vendndodhja
Bërkovë is located in Kosova
Bërkovë
Bërkovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 29″ Veri

20° 31′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto