Ranoc është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ranisht.

Ranoc
Ranisht
Fshat
Vendndodhja
Ranoc is located in Kosova
Ranoc
Ranoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 40′ 52″ Veri

20° 34′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto