Siqeva (Klinë)

fshat në Kosovë

Siqevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Sukas.

Siqevë
Sukas
Fshat
Vendndodhja
Siqevë is located in Kosova
Siqevë
Siqevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 34″ Veri

20° 41′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto