Budisalcë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Butisals.

Budisalcë
Butisals
Fshat
Vendndodhja
Budisalcë is located in Kosova
Budisalcë
Budisalcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 59″ Veri

20° 29′ 44″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto