Resnik është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rreznik.

Resnik
Rreznik
Fshat
Vendndodhja
Resnik is located in Kosova
Resnik
Resnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 543 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 36″ Veri

20° 40′ 37″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto