Rigjevë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurash.

Rigjevë
Gurash
Fshat
Vendndodhja
Rigjevë is located in Kosova
Rigjevë
Rigjevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 588 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 54″ Veri

20° 41′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto