Dollcë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lug.

Dollcë
Lug
Fshat
Vendndodhja
Dollcë is located in Kosova
Dollcë
Dollcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 35′ 48″ Veri

20° 35′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto