Bokshiq është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Boksh.

Bokshiq
Boksh
Fshat
Vendndodhja
Bokshiq is located in Kosova
Bokshiq
Bokshiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 49″ Veri

20° 30′ 45″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto