Pogragjë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurgat.

Pogragjë
Gurgat
Fshat
Vendndodhja
Pogragjë is located in Kosova
Pogragjë
Pogragjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 9″ Veri

20° 38′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto