Jagodë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shëngjergj.

Jagodë
Shëngjergj
Fshat
Vendndodhja
Jagodë is located in Kosova
Jagodë
Jagodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 13″ Veri

20° 32′ 3″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto