Ujmira (Klinë)

fshat në Kosovë

Ujmirë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë.

Ujmirë
Fshat
noform
Vendndodhja
Ujmirë is located in Kosova
Ujmirë
Ujmirë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 635 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 46″ Veri

20° 42′ 22″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto