Nagllavë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dashaj.

Nagllavë
Dashaj
Fshat
Vendndodhja
Nagllavë is located in Kosova
Nagllavë
Nagllavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 41″ Veri

20° 30′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto