Klinacë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Klinëzë.

Klinacë
Klinëzë
Fshat
Vendndodhja
Klinacë is located in Kosova
Klinacë
Klinacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 38′ 5″ Veri

20° 36′ 0″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto