Kërnicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Luftar.

Kërnicë
Luftar
Fshat
Vendndodhja
Kërnicë is located in Kosova
Kërnicë
Kërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 515 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 4″ Veri

20° 36′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto