Stampa:Infobox KS vendbanim Kërnicë është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Luftar.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto