Dobërdol është një vendbanim në komunën e Klinës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Mirash dhe Telis.

Dobërdol
Telis
Fshat
Vendndodhja
Dobërdol is located in Kosova
Dobërdol
Dobërdol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Klinë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 609 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 4″ Veri

20° 41′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto