Pagarushë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Pagarushë
pagë+rrush = paga e rrushit
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej3.500
Emri i banorëveshqiptar 100%

Shih dhe këtë

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto