Pagarushë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Pagarushë
Fshat
Vendndodhja
Pagarushë is located in Kosova
Pagarushë
Pagarushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 12″ Veri

20° 44′ 32″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto