Kërvasari

fshat në Kosovë

Kërvasar është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Karavansari.

Kërvasar
Karavansari
Fshat
Vendndodhja
Kërvasar is located in Kosova
Kërvasar
Kërvasar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 552 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 10″ Veri

20° 46′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto