Magjera (Malishevë)

fshat në Kosovë

Magjerë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Maxharë.

Magjerë
Maxharë
Fshat
Vendndodhja
Magjerë is located in Kosova
Magjerë
Magjerë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 52″ Veri

20° 43′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto