Mirushë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë.

Mirushë
Fshat
Vendndodhja
Mirushë is located in Kosova
Mirushë
Mirushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 522 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 29′ 51″ Veri

20° 42′ 50″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto