Joviq është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burim.

Joviq
Burim
Fshat
Vendndodhja
Joviq is located in Kosova
Joviq
Joviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 28″ Veri

20° 42′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto