Llazicë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bujan.

Llazicë
Bujan
Fshat
Vendndodhja
Llazicë is located in Kosova
Llazicë
Llazicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 628 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 33′ 19″ Veri

20° 45′ 48″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto