Gajrak është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurak.

Gajrak
Gurak
Fshat
Vendndodhja
Gajrak is located in Kosova
Gajrak
Gajrak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 625 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 37″ Veri

20° 45′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto