Dragobili

fshat në Kosovë

Dragobil është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Dragobili esht vendi ku filluan bisedimet e para ne mes te Bashkesis Europiane (Kristopher Hill) dhe Udheheqeseve te Kosoves per Liri dhe Pavaresi

Dragobil
Dragubil
Fshat
Vendndodhja
Dragobili is located in Earth
Dragobili
Dragobili (Earth)
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 606 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 27′ 25″ Veri

20° 43′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto