Loxhë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Logjë.

Loxhë
Logjë
Fshat
Vendndodhja
Loxhë is located in Kosova
Loxhë
Loxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 8″ Veri

20° 6′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto