Lutogllavë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbanë.

Lutogllavë
Arbanë
Fshat
Vendndodhja
Lutogllavë is located in Kosova
Lutogllavë
Lutogllavë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 44″ Veri

20° 25′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto