Reka e Allagës

fshat në Kosovë

Rekë e Allagës është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Prelaj dhe Nikaj.

Rekë e Allagës
Nikaj
Fshat
Vendndodhja
Rekë e Allagës is located in Kosova
Rekë e Allagës
Rekë e Allagës
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 42″ Veri

20° 9′ 34″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto