Brestoviku

fshat në Kosovë

Brestovik është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurinë dhe Nënkalajë.

Brestovik
Nënkalajë
Fshat
Vendndodhja
Brestovik is located in Kosova
Brestovik
Brestovik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 546 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 4″ Veri

20° 18′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto