Jabllanica e Madhe

fshat në Kosovë

Jabllanicë e Madhe është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Albë e Madhe.

Jabllanicë e Madhe
Albë e Madhe
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë e Madhe is located in Kosova
Jabllanicë e Madhe
Jabllanicë e Madhe
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 628 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 34″ Veri

20° 19′ 0″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto