Jabllanicë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gjergjizë dhe Albë.

Jabllanicë
Albë
Fshat
Vendndodhja
Jabllanicë is located in Kosova
Jabllanicë
Jabllanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 4″ Veri

20° 28′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto