Kosuriq është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Kodranik dhe Frashnjet.

Kosuriq
Frashnjet
Fshat
Vendndodhja
Kosuriq is located in Kosova
Kosuriq
Kosuriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 13″ Veri

20° 27′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto