Çallapeku (Pejë)

fshat në Kosovë

Çallapek është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Çallapek
Fshat
Vendndodhja
Çallapek is located in Kosova
Çallapek
Çallapek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Lug i Baranit
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 34′ 35″ Veri

20° 26′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto