Millovanca

fshat në Kosovë

Millovancë është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Haxhizekaj dhe Mhillaj.

Millovancë
Mhillaj
Fshat
Vendndodhja
Millovancë is located in Kosova
Millovancë
Millovancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 37′ 15″ Veri

20° 24′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto