Nakëll është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Nakëll
Fshat
Vendndodhja
Nakëll is located in Kosova
Nakëll
Nakëll
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 59″ Veri

20° 22′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto