Malaj (Pejë)

fshat në Kosovë

Malaj është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë.

Malaj
Fshat
Vendndodhja
Malaj is located in Kosova
Malaj
Malaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rugovë
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 39″ Veri

20° 8′ 17″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto