Dobërdol është një vendbanim në komunën e Pejës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lugmirë dhe Kastrat.

Dobërdol
Kastrat
Fshat
Vendndodhja
Dobërdol is located in Kosova
Dobërdol
Dobërdol
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Pejë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 36′ 9″ Veri

20° 22′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto